Na mapie twórczego doświadczenia wytyczył sobie drogę pielgrzymowania szlakiem kościółków drewnianych w Wielkopolsce. Odwiedza te miejsca, a swój zachwyt obiektami pachnącymi czasem minionym – wyraża rytem, rysunkiem, nierzadko utrwala obiekt towarzyszący w tworzywie rzeźbiarskim. Zaprasza nas do magicznych miejsc, by razem ocalić je od zapomnienia i dzieli się swoim zachwytem ukazując obiekty z dużą delikatnością, ale jednak z „pazurkiem”. Pojawia się refleksja: drapieżna to delikatność czy delikatna, ale jednak drapieżność. Wystarczy chociażby spojrzeć na rysunek poruszających się gałęzi, wykonany węglem rysunkowym. Ślad mocny, bo taki ślad pozostawia węgiel, ale jednak delikatny, jakby z szacunku dla wiotkości i lekkości gałęzi wiatrem poruszanych. Inny rysunek – ołówkiem, z niezwykłą delikatnością oddaje fakturę ciała.
W spotkaniu z tą twórczością stajemy się już nie tacy sami, stajemy się bogatsi o kolejne spotkanie z człowiekiem, obiektem przez człowieka stworzonym i przez człowieka artystę utrwalonym. Czas przemija i tak, jak niektórzy ludzie zjawiają się w naszym życiu na chwile, zostawiając ślad, tak Paweł zatrzymuje się z nami nad śladem ludzkich zmagań, człowieczej mocy doświadczania piękna i brzydoty, udręki i ekstazy zostawiania trwałych śladów swojego istnienia.
8 grudnia 2017 r. odbył się wernisaż rzeźby ceramicznej pt.: „Rodzina” Pawła Bonieckiego w Galerii „El Arte” w Poznaniu przy ul. Włada 7. Wystawa pod Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.
20 lutego 2020 r. odbył się wernisaż „Graficzne spojrzenie” Pawła Bonieckiego w Galerii „Pięciu” w Czarnkowie. To wystawa indywidualna Pawła Bonieckiego pod Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków w ramach obchodów jubileuszu 5-lecia powstania stowarzyszenia. Organizatorem jest MCK w Czarnkowie a kuratorem Antoni Rut.
migawki z otwarcia: (fot: Antoni Rut).
13 marca 2020 r. o godz. 17:00 odbył się otwarcie wystawy indywidualnej Pawła Bonieckiego „Architektura w grafice” w Bibliotece UAM w Poznaniu.
kilka prac:
katalog „Graficzne spojrzenie”
katalog „Architektura w grafice”
© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE