Szymon Ćwikliński

ur. 1988 r. w Szamotułach. W latach 2012 – 2017 student na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (dyplom z malarstwa i rysunku w pracowni prof. Andrzeja Zdanowicza oraz prof. Grzegorza Ratajczyka). Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok akademicki 2015/2016 oraz dwukrotnym laureatem Stypendium Rektora UAP dla najlepszych studentów w 2015/2016 oraz 2016/2017 roku. Od listopada 2016 do czerwca 2017 był asystentem wolontariuszem w IV Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Zdanowicza na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Twórczością plastyczną zajmuje się od dzieciństwa. Obecnie tworzy w wielu dziedzinach sztuki takich jak: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa czy rzeźba. W swych pracach podejmuje temat pejzażu, geometrii w pejzażu, człowieka, materializowania surrealistycznych wizji. Wziął udział w 32 wystawach w kraju i za granicą m.in. w Tielt – Belgia, Sottrum – Niemcy oraz przedstawił 4 indywidualne m.in. w Galerii Kolegiacki ART w Poznaniu. Spełnia się poprzez tworzenie. Wspiera działalność charytatywną oddając swe prace plastyczne na aukcje charytatywne. Obraz jego autorstwa znajduje się w zbiorach Muzeum Zamek Górków w Szamotułach jak i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą (Włochy, Niemcy, USA, Belgia).
Więcej…

kilka prac:

13 grudnia 2017 r. otwarta została wystawa indywidualna Szymona Ćwiklińskiego „Malarstwo” w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach.

migawki z otwarcia (fot. Antoni Rut):

katalog

szymon.ski888@gmail.com

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE