Sztuka z kapelusza

to wystawa zbiorowa członków WZAP, kuratorem jest Ewa J. Partyka, organizatorem jest WZAP,  wernisaż odbył się w piątek 9 lipca 2021 r. w Galerii Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

„Sztuka z kapelusza”, to temat dla artysty, gdzie słowo kapelusz może przywoływać rozmaite wyobrażenia. Zazwyczaj kojarzy nam się z nakryciem głowy. Czasami to elegancki dodatek do ubioru, czasami znoszone, wytarte kapeluszysko, do którego ulicznym grajkom wrzucamy przysłowiowy grosik lub dwa. Z kolei iluzjoniści i magicy potrafią z kapelusza „wyczarować” mnóstwo zabawnych przedmiotów, w tym także żywe króliki, gołębie, chomiki itp. Z pewnością z kapeluszem mogą również łączyć się pewne, życiowe wydarzenia, przygody, emocje czy przemyślenia, a być może tak jak w piosence Tadeusza Rossa masz „słońce w kapeluszu, słońce w kapeluszu”, przyzwyczaiłeś się i musisz „trochę słońca nosić tam”.

W wystawie udział biorą: Iwona Bis, Zdzisława Czombik, Izabella Hermanowska, Szymon Ćwikliński, Jarosław Jóźwiak, Florian Kohut, Jerzy Kubacki, Joanna Łysiak, Alina Matykiewcz, Katarzyna Olter, Ewa J. Partyka, Jagoda Pawelczak, Antoni Rut, Hanna Sińczuk, Halina Woźniak, Andrzej Ziemkowski.

kilka prac:

migawki z wernisażu (fot. Antoni Rut, Jarosław Sińczuk):

Organizatorzy, Patroni, Sponsorzy

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE