JAN PŁYWACZ

Urodziłem się W 1950 roku we Wrocławiu. Od najmłodszych lat pasjonowałem się malarstwem artystycznym. Aby zdobyć niezbędną wiedzę uczęszczałem do Państwowego Ogniska Plastycznego im. Eugeniusza Gepperta We Wrocławiu. Należałem do Stowarzyszenia Plastyków we Wrocławiu. Moim konsultantem dotyczącym techniki malarstwa i rysunku był nauczyciel akademicki Zbigniew Kurowski z PWS SP we Wrocławiu. Będąc na rencie wznowiłem prace malarskie. Obecnie mieszkam w Ostrowie Wlkp. Należę do Stowarzyszenia Niezależna Galeria 33 w Ostrowie Wlkp. Prace moje są wykonywane na płótnie w technice olejnej oraz akrylowej.
Zafascynowany impresjonizmem i kubizmem tworzę świat swoich subiektywnych odczuć i wrażeń. Moim ulubionym tematem jest muzyka i dzięki niej powstają inspiracje do moich prac malarskich.
Jeden z cyklów obrazów przedstawia kobietę i gitarę. Za pomocą symetrii, linii, niekiedy geometrycznym rozbiciu płaszczyzn maluję obrazy na pograniczu kubizmu. W moich pracach staram się przekazać spokój, harmonię i czysty koloryt, który buduje nastrój i jest najistotniejszym elementem dzieła.
Biorę udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w plenerach.

Wystawy indywidualne i zbiorowe.

kika prac:

kontakt:
gemjan50@o2.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE