Sztuka z Kapelusza

 

19 listopada 2021 r. w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie odbył się wernisaż „Sztuka z kapelusza”. Kuratorem jest Ewa J. Partyka. W wystawie udział biorą członkowie Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków: Iwona Bis, Zdzisława Czombik, Elżbieta Drygas-Zielińska, Izabella Hermanowska, Szymon Ćwikliński, Jarosław Jóźwiak, Florian Kohut, Jerzy Kubacki, Joanna Łysiak, Alina Matykiewcz, Katarzyna Olter, Ewa J. Partyka, Jagoda Pawelczak, Elżbieta Ponińska, Monika Ratajczak, Antoni Rut, Hanna Sińczuk, Elżbieta Suszek, Halina Woźniak, Jadwiga Zaremba, Andrzej Ziemkowski.

„Sztuka z kapelusza”,
to temat dla artysty, gdzie słowo kapelusz może przywoływać rozmaite wyobrażenia. Zazwyczaj kojarzy nam się z nakryciem głowy. Czasami to elegancki dodatek do ubioru, czasami znoszone, wytarte kapeluszysko, do którego ulicznym grajkom wrzucamy przysłowiowy grosik lub dwa. Z kolei iluzjoniści i magicy potrafią z kapelusza „wyczarować” mnóstwo zabawnych przedmiotów, w tym także żywe króliki, gołębie, chomiki itp. Z pewnością z kapeluszem mogą również łączyć się pewne, życiowe wydarzenia, przygody, emocje czy przemyślenia, a być może tak jak w piosence Tadeusza Rossa masz „słońce w kapeluszu, słońce w kapeluszu”, przyzwyczaiłeś się i musisz „trochę słońca nosić tam”.
Ewa J. Partyka sekretarz Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków

niektóre prace artystów:

migawki z wernisażu (fot. Jerzy Kubacki, Antoni Rut):

katalog

Organizatorzy, Patroni, Sponsorzy:

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE