Hiszpańskie impresje

Wernisaż „Hiszpańskie impresje” odbył się w piątek 9 grudnia 2016 roku w Galerii El Arte w Poznaniu przy ul. Włada 7, 61-615 Poznań. Wystawa trwała do 31.01.2017 r.

Druga odsłona wystawy Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków „Hiszpańskie impresje” odbyła się w sobotę 18 lutego 2017 r.  w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu. W trakcie wernisażu odbył się koncert zespołu „ArteFakt Trio”.

Wystawa pod nazwą „Hiszpańskie Impresje” może niespodziewanie uwieść, jak niespodziewanie szybko uwodzi Hiszpania. Kraj o bogatej i różnorodnej kulturze. Kraj o przepięknych wyspach, skąpanych w słońcu plażach, soczystych owocach, słynnych fiestach i dynamicznych tańcach połączonych z ekspresyjną muzyką, ruchem, gestem, śpiewem i strojem. Hiszpania to nie tylko flamenco, piłka nożna i widowiskowe corridy, ale przede wszystkim mieszkańcy pełni pozytywnej energii, gościnnie nastawieni do turystów. Przekonać się można o tym podczas tradycyjnych siest w porze popołudniowej, przysiadając obok w dowolnej restauracji czy kawiarence, gdzie energia życia miesza się z romantyzmem albo z zadumaniem. Takiemu nastrojowi mamy nadzieję poddać wszystkich, którzy zechcą obejrzeć naszą wystawę. Skoro mowa o wystawie nie sposób w tym momencie pominąć wspaniałych hiszpańskich malarzy i ich trafne powiedzenia: Francisco Goya -„W malarstwie nie obowiązują żadne reguły i normy”. Pablo Picasso – „Malarz to człowiek, który maluje to, co sprzedaje, Artysta to człowiek, który sprzedaje to, co maluje”. Salvador Dali – „Malarzu, nie jesteś mówcą! Maluj więc i milcz!”.
Ewa J. Partyka sekretarz Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków

niektóre prace:

migawki z otwarcia: (fot. arch. WZAP)

Zaproszenie
Wkładka do zaproszenia
Plakat

Organizatorzy, Patroni, Sponsorzy:

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE