Bezdroża przemijania

W Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie w lipcu, sierpniu i wrześniu 2018 r. można było oglądać wystawę Stanisława Wojcieszaka i Antoniego Ruta p.t.: “Bezdroża przemijania”. 27 września odbył się finisaż, który uświetnili występem soliści Poznańskiego Chóru Nauczycieli im. Ignacego Jana Paderewskiego pod dyr. prof. Ryszarda Łuczaka.

Stanisław Wojcieszak
Twórczość Stanisława Wojcieszaka od dawna podporządkowana jest jego emocjonalnemu stosunkowi do świata, pełnemu nieustającej nieomal dziecięcej ciekawości, łagodnej refleksji a w konsekwencji życzliwej akceptacji. W swoich pracach łączy perfekcyjną kolorową …. (więcej)

Antoni Rut
W blasku słońca, przedzielonym woalką skondensowanej pary wodnej, w postaci porozrzucanych plam cirrusów i błąkającej się mlecznej mgiełki, jawi się obraz i słowo. Słowo siada na konarach i zielonymi włosami wierzb strąca poranną rosę. Przejrzyste kropelki nieśmiało opadają …. (więcej)

„Bezdroża przemijania”
Leszek Lesiczka krytyk sztuki, prezes Stowarzyszenia Pryzmat, redaktor „Foto Zeszytów”.

kilka prac…

migawki z otwarcia: (fot. Antoni Rut, Jerzy Kubis)

Relacja WTvK

kontakt:
Stanisław Wojcieszak: www.stanislawwojcieszak.wordpress.com
Antoni Rut: www.fotoplastykon.com.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE