Paweł Boniecki

Na mapie twórczego doświadczenia wytyczył sobie drogę pielgrzymowania szlakiem kościółków drewnianych w Wielkopolsce. Odwiedza te miejsca, a swój zachwyt obiektami pachnącymi czasem minionym – wyraża rytem, rysunkiem, nierzadko utrwala obiekt towarzyszący w tworzywie rzeźbiarskim. Zaprasza nas do magicznych miejsc, by razem ocalić je od zapomnienia i dzieli się swoim zachwytem ukazując obiekty z dużą delikatnością, ale jednak z „pazurkiem”. Pojawia się refleksja: drapieżna to delikatność czy delikatna, ale jednak drapieżność. Wystarczy chociażby spojrzeć na rysunek poruszających się gałęzi, wykonany węglem rysunkowym. Ślad mocny, bo taki ślad pozostawia węgiel, ale jednak delikatny, jakby z szacunku dla wiotkości i lekkości gałęzi wiatrem poruszanych. Inny rysunek – ołówkiem, z niezwykłą delikatnością oddaje fakturę ciała.
W spotkaniu z tą twórczością stajemy się już nie tacy sami, stajemy się bogatsi o kolejne spotkanie z człowiekiem, obiektem przez człowieka stworzonym i przez człowieka artystę utrwalonym. Czas przemija i tak, jak niektórzy ludzie zjawiają się w naszym życiu na chwile, zostawiając ślad, tak Paweł zatrzymuje się z nami nad śladem ludzkich zmagań, człowieczej mocy doświadczania piękna i brzydoty, udręki i ekstazy zostawiania trwałych śladów swojego istnienia.

Zapraszamy Państwa na otwarcie wystawy rzeźby ceramicznej  pt.: „Rodzina” Pawła Bonieckiego do Galerii „El Arte” w Poznaniu przy ul. Włada 7 w piątek 8 grudnia 2017 r. o godz. 19:00. Wystawa pod Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

kilka prac:

p_boniecki@wp.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE