Wymagane parametry przesyłanych informacji

Parametry przesyłanych informacji do opublikowania na stronie.

Tekst:

Tekst musi być napisany w MC Word z rozszerzeniem .doc. Notka najlepiej niedługa. Nie powinna być szczegółową wymianą wystaw i innych działań artystycznych. Najlepiej jeśli będzie to opis tego co się robi lub recenzja napisana przez zawodowego dziennikarza czy krytyka sztuki. Długich notek nikt nie lubi czytać warto zbadać ten problem czytając cudzą notkę. Zobaczymy, że po piątej linijce przechodzimy dalej.
Do notki należy dodać adres kontaktowy do opublikowania lub napisać, że nie podaje się by nie upubliczniać.
Jeśli po pewnym czasie mają być wprowadzone zmiany w tekście należy przysłać poprawioną całość dlatego, że nie poprawiamy tylko przeklejamy nowy tekst w miejsce starego.

Fotografie na stronę internetową:

Fotografie jako pliki graficzne w formacie .jpg w rozdzielczości od 72 do 300 dpi z zachowaniem jednego z dwu parametrów: wysokość 700 a szerokość 1050 pixeli. Tak więc dla zachowania proporcji praca pozioma może mieć np. 546 x 1050, a pionowa 700 x 468 pixeli. Fotografie nie mogą być wykonane „z winkla”, z nalotem barwnym, krzywe, nieostre, z odbiciami światła, z tłem, z fragmentem ramy, nieopracowane itp. Ilość fotografii nie może być mniejsza niż cztery i nie większa niż 12 (tj. 4, 8 lub 12). Plik graficzny na stronę musi mieć nazwę np.:
Antoni Rut Żółte kwiaty olej na płótnie 30x50cm (pierwsza liczba to wysokość), bez różnych upiększaczy w postaci numerów, przecinków, kropek, podkreślników, cudzysłowów, myślników i jeszcze nie wiadomo czego. Są za to polskie litery.

Inne informacje.

Informacje o wystawach i innych działaniach artystycznych powinny zawierać prosty opis: kto, co, tytuł, gdzie i tp. oraz kilka prac z zachowaniem warunków j/w.
Do fotografii z wernisaży powinien dołączony być opis np.:
Zdjęcie nr 1: od lewej: dyr. Muzeum Zbigniew Kowalski, autor wystawy Roman Iksiński, Anna Kowalska, …
Zdjęcie nr 2: Fragment ekspozycji.
Zdjęcie nr 3: Migawka z wernisażu, na pierwszym planie Anna Kowalska i Grażyna Iksińska,
Zdjęcie nr 4: …itd.
Oczywiście w nazwie pliku, którego dotyczy opis trzeba napisać: zdjęcie nr 1, itd.

Zdjęcia z wernisaży, na których są widzowie opublikujemy pod warunkiem posiadania zgody widzów na upublicznienie wizerunku.

Informacje nie mogą być przysyłane w wersji do przepisywania, przerabiania, opracowywania itp.

Dodaj komentarz