JERZY SIKUCIŃSKI

Urodzony 29.01.1959 r. (członek Związku Polskich Twórców Sztuki) – mieszkaniec Zbąszynia, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, z zawodu nauczyciel historii, absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu – stroiciel fortepianów i pianin, pasjonat turystyki i muzyki. Maluje od 2009 r. i uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe – głównie realistyczne portrety, pejzaże, architekturę i abstrakcje. Kieruje się maksymą: „Moje życie to moje dzieło”. Tematyka jego obrazów jest wynikiem poszukiwania tajemnicy tkwiącej w człowieku a zwłaszcza w jego twarzy. Jego twórczość odzwierciedla też zainteresowania turystyką i miejscem człowieka w kosmosie. Odzwierciedleniem podróży są płótna poświęcone architekturze zabytkowych gmachów, a także widokom natury, gdzie Autor, wzbogacając paletę, eksperymentuje ze światłem.

Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i kilkanaście zbiorowych. Dwukrotnie brał udział w pokonkursowej wystawie „Poznański Salon Robinsonada”, kilka razy w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki „Alternatywy’33”, w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki „Od gór Po morze”. W 2022 roku zajął II miejsce w III Rondo Sztuki organizowanym przez Związek Polskich Twórców Sztuki.

Recenzja
dr hab. Natalia Wegner, prof. Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Dotychczasowe wystawy.

kilka prac:

kontakt:
jsikucinski@wp.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE