Zderzenia 2015

zderzenia 15Wystawa nosi tytuł: „Zderzenia”, jako że niemal w każdej sekundzie naszego życia zachodzi zjawisko zderzenia czegoś z czymś, zarówno w świecie mikro, jaki i makro.
Przyglądając się zderzeniom kultur, cywilizacji, poglądów, mitów, fantazji, marzeń, dążeń, nadziei, a także wnikając w codzienność, w realność w istocie wszystko co wokół, wszystko wpływa i konstruuje indywidualny, wewnętrzny sposób patrzenia, odbierania, analizowania, przetwarzania i wyrażania na różny sposób owych zderzeń przez człowieka.
Obrazy zaprezentowane przez artystów to jedna z form w jaki „cząstki świata” rzeczywistego zderzają się z wyobrażeniem o nich.
Ewa J. Partyka.

W 2015 r. odbyły się trzy odsłony wystawy „Zderzenia”. W kwietniu 2015 r. w Domu Kultury Słońce na os. Przyjaźni w Poznaniu. Wernisaż uświetnił koncert wokalny Uczennic Szkoły Podstawowej nr 4 ze Swarzędza, uczestniczek zajęć wokalno – umuzykalniających prowadzonych przez Jerzego Kota oraz Beatę Adamską z Domu Kultury Stokrotka. Występ przygotowała i poprowadziła Anna Miklosik-Ciorga.
Druga odsłona wystawy „Zderzenia” odbyła się 17.09.2015 r. w Domu Kultury w Łęczycy.
Trzecia odsłona wystawy „Zderzenia” Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków odbyła się 13.11.2015 r. w Galerii Miejskiej Muzeum Ziemi Średzkiej w Środzie Wielkopolskiej. W trakcie wernisażu Mirosława Kaźmierczak – radna Sejmiku Wielkopolskiego – udekorowała Marię Łbik odznaczeniem „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

kurator i pomysłodawca: Antoni Rut.
aranżacja: Anna Klimaszewska.

niektóre prace artystów:

migawki z otwarcia: (fot. arch. WZAP)

katalog DK w Poznaniu
katalog DK w Łęczycy
katalog Galeria Miejska w Środzie Wlkp.

logofacebook3

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Jeden komentarz do “Zderzenia 2015”

Dodaj komentarz