Stanisław Wojcieszak

Stanisław WojcieszakUprawia rzeźbę, malarstwo, fotografię artystyczną, tworzy collag’e łącząc ułamki rzeźb cmentarnych, dawne przedmioty ze starą i nową fotografią. Jego „Foto-rzeźby” zaskakują pomysłowością w doborze tematyki i sposobie eksponowania. Prace artysty są w posiadaniu wielu kolekcjonerów w kraju i za granicą. Wystawiał indywidualnie w Poznaniu, Warszawie, Zielonej Górze i Pile. Uczestniczył w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat nagrody Wojewody Wielkopolskiego w konkursie „Wszystko już było” (Piła 1996 r.) oraz Salonu Wielkopolskiego w Czarnkowie. W 2014 roku odznaczony został przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Medalem Gloria Artis.

„Twórczość Stanisława Wojcieszaka od dawna podporządkowana jest jego emocjonalnemu stosunkowi do świata, pełnemu nieustającej nieomal dziecięcej ciekawości, łagodnej refleksji a w konsekwencji życzliwej akceptacji. W swoich pracach łączy perfekcyjną kolorową fotografię zatrzymującą w kadrze ulotną materię przyrody z drewnianymi oprawami, których cielesność została boleśnie doświadczona destrukcyjnym działaniem czasu. „Fotorzeźby” Stanisława Wojcieszaka są poetycką opowieścią o ciągłości tradycji, a także o kruchym pięknie istnienia i potędze odradzającego się życia.”
Joanna Dziubkowa kustosz Muzeum Narodowego w Poznaniu

kilka prac:

adres:
Stanisław Wojcieszak
61-417 Poznań, ul. Gołuchowska 48
tel. 690 128 757

www.stanislawwojcieszak.wordpress.com

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *