ANNA DOMARADZKA

Prace moje wykonuję rzadko stosowaną techniką układania włókien wełny czesankowej i ich spilśniania.

Łączę wełnę z jedwabiem i innymi materiałami, naszywam koraliki i haftuję. Bawię się i eksperymentuję kolorem i fakturą szukając nowych form wyrazu. To często kawałek jedwabiu lub kolor wełny bywa inspiracją i decyduje o tym, co powstanie. Stąd też szeroka gama tematów w moich pracach. Filc, to materiał ciekawy plastycznie i poddający się wyobraźni, która w moim przypadku kieruje się ku przyrodzie, kwiatom i abstrakcji.
Pierwsze prace pokazałam w 2016 r. w „Artisans in the Palm House” w Liverpoolu, a w 2019 r., w ramach IV edycji Festiwalu Tkaniny w Szczecinie odbyła się moja pierwsza indywidualna wystawa pt. „Dusza otulona wełną”.
W 2022 r. miały miejsce kolejne moje indywidualne wystawy pt. „Podszepty duszy”, tym razem w Książnicy Pomorskiej i druga pt. „Obrazy niemalowane” w Rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego. W roku 2023 zostałam zaproszona do Galerii Sztuki „Brama” w Stargardzie. Wystawa miała tytuł „Malowane wełną”

Od 2018 r. należę do Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury a w 2022 r. przyjęto mnie do Stowarzyszenie Artystycznego Integracji Europejskiej.

Pod patronatem tych Stowarzyszeń miałam przyjemność uczestniczyć w licznych wystawach zbiorowych, które odbywały się w Urzędzie Marszałkowskim, Szczecińskim Inkubatorze Kultury, Książnicy Pomorskiej, Bibliotece Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Galerii „Mały Kierat” i Galerii „Suplement”. Brałam też udział w wystawach organizowanych przez Literatów Szczecińskich.

W 2021 r. i 2023 r. moje prace p.t. „Niespokojna Toń” i „Trwanie” brały udział w Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu.

Rok 2023 to uczestnictwo w przeglądach sztuki:

• Pałac Siemczyno – Międzynarodowy Przegląd Sztuki „Od gór Po morze”;
• Pałac Struga – Międzynarodowy Przegląd Sztuki „Od gór Po morze”;
• Graifswald – „Galeria Pommernhus – Inter Art”;
• Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie – „XIII Poznański Salon Robinsonada” – Ogólnopolski Konkurs organizowany przez Wielkopolski Związek Artystów Plastyków.

Przez wiele lat łączyłam pracę farmaceuty z pasją. Od 2020 r. mam więcej czasu na ucieczkę w zaczarowany świat wełny czesankowej. Nie ukrywam, że czynię to z wielkim entuzjazmem i przyjemnością.

kilka prac:

kontakt:
aedomaradzka@gmail.com

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE