Janusz Biernacki

Urodzony w 1958 r. w Poznaniu, malarz, poeta – tworzy w technice olejnej, głównie są to postacie, akty, oraz surrealizm. „…Staram się zawrzeć w swoim malarstwie takie wartości, aby było ono odbierane nie tylko jako sztuka wizualna, lecz by emanowało również muzyką i poezją…”.
Na wybór jego drogi życiowej decydujący wpływ wywarli dziadkowie, po mieczu Jan Biernacki – art. malarz, a po kądzieli Stanisław Chmielewicz – humanista. Działalność twórczą rozpoczął w latach 80. od grafiki, by następnie zająć się malarstwem, w którym rysunkowy aspekt (linearyzm i konturowość) jest widoczny do dziś.
Brał udział w ponad 60 wystawach indywidualnych i zbiorowych, z czego najciekawsze z nich, to wystawa w Muzeum Ziemi Miłosławskiej w 1999 roku, w 1996 w Centrum Sztuki w podziemiach poznańskiej Fary z Antonim Zydroniem oraz w 2015 w Galerii City Park w Poznaniu.
Jest członkiem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków, od 2004 do 2015 roku współpracował z Ekologicznym Stowarzyszeniem Środowisk Twórczych EkoArt. Od roku 2012 jest współzałożycielem Grupy Artystycznej Strefa Wyobraźni, do której należą członkowie różnych grup artystycznych ze środowiska poznańskiego.
Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech i Kanadzie.

kilka prac:

j.biernacki58@wp.pl
www.januszbiernacki.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE