JULIA KP KACZMARCZYK-PIOTROWSKA

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w zakresie sztuk plastycznych w Pracowni Rzeźby oraz pedagogiki sztuki w 2003 roku. W 2017 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu skoczyła studia w zakresie biologii stosowanej. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie projektowania graficznego w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Była prezesem Wielopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy, sędzią głównym na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w speed carvingu w Łojewie, laureatką VIII Salonu Wielkopolskiego w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej w Czarnkowie. Wielokrotnie brała udział w wystawach pokonkursowych „Poznański Salon Robinsonada” oraz wystawach z cyklu „Zderzenia” w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie. W 2010 roku została stypendystką Marszałka Województwa Wielkopolskiego za projekt: „Formy Fraktalne” (ISBN 978-83-7597-156-9) oraz Möbelfabrik w Thale (Niemcy). Wielokrotnie nagradzana na Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim w Mosinie. W 2020 roku otrzymała Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu za zaangażowanie w promocję szkoły. W 2022 roku została nominowana z ramienia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu do Nagrody Dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Pracuje jako nauczyciel. Jest Członkiem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków i Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt. Prowadzi trenerskie projekty dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu w ramach corocznych plenerów letnich w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie w Nadleśnictwie Jarocin.

kilka prac:

kontakt:
kpjulia@poczta.onet.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE