Stanisław Wojcieszak

Stanisław WojcieszakUprawia rzeźbę, malarstwo, fotografię artystyczną, tworzy collag’e łącząc ułamki rzeźb cmentarnych, dawne przedmioty ze starą i nową fotografią. Jego „Foto-rzeźby” zaskakują pomysłowością w doborze tematyki i sposobie eksponowania. Prace artysty są w posiadaniu wielu kolekcjonerów w kraju i za granicą. Wystawiał indywidualnie w Poznaniu, Warszawie, Zielonej Górze i Pile. Uczestniczył w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat nagrody Wojewody Wielkopolskiego w konkursie „Wszystko już było” (Piła 1996 r.) oraz Salonu Wielkopolskiego w Czarnkowie. W 2014 roku odznaczony został przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Medalem Gloria Artis.

„Twórczość Stanisława Wojcieszaka od dawna podporządkowana jest jego emocjonalnemu stosunkowi do świata, pełnemu nieustającej nieomal dziecięcej ciekawości, łagodnej refleksji a w konsekwencji życzliwej akceptacji. W swoich pracach łączy perfekcyjną kolorową fotografię zatrzymującą w kadrze ulotną materię przyrody z drewnianymi oprawami, których cielesność została boleśnie doświadczona destrukcyjnym działaniem czasu. „Fotorzeźby” Stanisława Wojcieszaka są poetycką opowieścią o ciągłości tradycji, a także o kruchym pięknie istnienia i potędze odradzającego się życia.”
Joanna Dziubkowa kustosz Muzeum Narodowego w Poznaniu

kilka prac:

adres:
Stanisław Wojcieszak
61-417 Poznań, ul. Gołuchowska 48
tel. 690 128 757

www.stanislawwojcieszak.wordpress.com

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz