PAWEŁ KIEŁPIŃSKI

Głównym polem artystycznego działania Pawła Kiełpińskiego są: tkanina artystyczna, malarstwo, rysunek oraz fotografia. Realizacje wykonane w tradycyjnej technice tkackiej, jak również prace przestrzenne, obiekty, oparte na eksperymentach technologicznych, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Jest też autorem ilustracji i okładek książkowych.
Laureat 15 nagród i wyróżnień za prace artystyczne przyznane głosami Jury w profesjonalnych konkursach krajowych i zagranicznych. Uczestnik ponad 80 wystaw o zasięgu międzynarodowych i ogólnopolskim w tym 12 wystaw indywidualnych.
Laureat wielu konkursów artystycznych z kwalifikacją Jury
Spoiwem łączącym zróżnicowane realizacje w logiczną całość są inspiracje, refleksja nad naturą oraz „balansowanie” pomiędzy Światem rzeczywistym a jego iluzją.
Autor cyklu „ANATOMIA PRZESTRZENI”, cyklu „POWIERZCHNIE PRZESTRZENI” oraz „OBIEKTY AUTONOMICZNE” i serii: „ITEMY”, „INSTRUMENTY AUTONOMICZNE” czy „OBIEKTY NIEROZPOZNANE” – bazujących na relacjach pomiędzy strukturą i płaszczyzną obiektu, a przestrzenią i otoczeniem w jakim został osadzony.
Od 2019 skupiony na zagadnieniach „autonomiczności dzieła” i blisko z tym tematem związanego „myślenia materią” – opartego na teorii nowoczesnego materializmu. Zagadnienia te stanowią uzupełnienie lub alternatywę dla promowanego i rozbudowanego w 20 wieku tematu sztuki konceptualnej, odwracając i modyfikując jej sens, gdzie nie tylko myśl autora ma decydować, o jakości dzieła, ale doświadczenia związane z naturą materii stanowić mają inspirację dla dzieła i stanowić o jego jakości.
Jako pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Artystycznego im Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu dr hab. Paweł Kiełpiński prof. UAP jest też autorem 3 monografii naukowych, nadto prowadził i prowadzi 4 programy naukowo-badawcze.

Paweł Kiełpiński dorobek artystyczny, dydaktyczny i organizacyjny

kilka prac:

kontakt:
pawelkielpinski@tlen.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE