Kazimierz Rafalik

250arzeźbi od kilkudziesięciu lat. Należy do kilku związków i stowarzyszeń twórczych, m.in. do Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków, Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy i Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt. Jest też publicystą i fotografikiem.
W jego pracowni powstają rzeźby z drewna, tworzyw sztucznych, aluminium, stali kwasoodpornej i ze stopów miedzi, brązu i mosiądzu. Jego rzeźby rozsiane są niemal po całym świecie. Tworzy na zamówienia instytucji publicznych i dla osób prywatnych. Sporo rzeźb przekazuje na cele charytatywne.
Wystawiał indywidualnie, m.in. we Wrocławiu, Koszalinie, Chojnicach, Końskich, Radomiu, Szczecinie, Łodzi, Świnoujściu i wielokrotnie w Poznaniu. Za granicą eksponował swoje prace w Bułgarii, Czechach, Niemczech, na Ukrainie, Litwie oraz w Stanach Zjednoczonych. Oprócz tego brał udział w ponad stu prezentacjach zbiorowych.
Jest laureatem licznych konkursów i przeglądów. M.in. otrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki.

kilka prac:

FOTO – GRAFIKA
8 września 2016 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu odbył się wernisaż Kazimierza Rafalika „Foto – grafika”. Druga odsłona tej wystawy odbyła się 17 października 2016 r. w Galerii Monidło w Poznaniu w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.
więcej…

RZEŹBY I FOTOPRZENIKANIA
Wielkopolski Związek Artystów Plastyków oraz Klub Krąg serdecznie zapraszają na jubileuszową wystawę Kazimierza Rafalika „Rzeźby i fotoprzenikania” z okazji 80-lecia i 40-lecia pracy twórczej. Wernisaż w sobotę 28 kwietnia o godzinie 17:00 w Klubie Krąg w Poznaniu przy ul. Romana Dmowskiego 37. Wystawa odbywa się pod Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

adres:
Kazimierz Rafalik
ul. Romana Dmowskiego 4 m.11
60-221 Poznań
telefony: 61 866 86 01, 603 875 053
e-mail: kazimierz.rafalik@wp.pl

www.kazimierzrafalik.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz