Kazimierz Rafalik

250arzeźbi od kilkudziesięciu lat. Należy do kilku związków i stowarzyszeń twórczych, m.in. do Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków, Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy i Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt. Jest też publicystą i fotografikiem.
W jego pracowni powstają rzeźby z drewna, tworzyw sztucznych, aluminium, stali kwasoodpornej i ze stopów miedzi, brązu i mosiądzu. Jego rzeźby rozsiane są niemal po całym świecie. Tworzy na zamówienia instytucji publicznych i dla osób prywatnych. Sporo rzeźb przekazuje na cele charytatywne.
Wystawiał indywidualnie, m.in. we Wrocławiu, Koszalinie, Chojnicach, Końskich, Radomiu, Szczecinie, Łodzi, Świnoujściu i wielokrotnie w Poznaniu. Za granicą eksponował swoje prace w Bułgarii, Czechach, Niemczech, na Ukrainie, Litwie oraz w Stanach Zjednoczonych. Oprócz tego brał udział w ponad stu prezentacjach zbiorowych.
Jest laureatem licznych konkursów i przeglądów. M.in. otrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki.

kilka prac:

FOTO – GRAFIKA
8 września 2016 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu odbył się wernisaż Kazimierza Rafalika „Foto – grafika”. Druga odsłona tej wystawy odbyła się 17 października 2016 r. w Galerii Monidło w Poznaniu w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.
więcej…

RZEŹBY I FOTOPRZENIKANIA
Wielkopolski Związek Artystów Plastyków oraz Klub Krąg serdecznie zapraszają na jubileuszową wystawę Kazimierza Rafalika „Rzeźby i fotoprzenikania” z okazji 80-lecia i 40-lecia pracy twórczej. Wernisaż w sobotę 28 kwietnia o godzinie 17:00 w Klubie Krąg w Poznaniu przy ul. Romana Dmowskiego 37. Wystawa odbywa się pod Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

adres:
Kazimierz Rafalik
ul. Romana Dmowskiego 4 m.11
60-221 Poznań
telefony: 61 866 86 01, 603 875 053
e-mail: kazimierz.rafalik@wp.pl

www.kazimierzrafalik.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *