Benedykt Żyto

zyto_benedyktUrodzony 05.11.1936 roku w Słupi Kapitulnej w powiecie Rawicz, zamieszkały w Lesznie. Wykształcenie ekonomiczne. Od 1954 roku członek Sekcji Plastycznej Domu Kultury w Lesznie. Wieloletni prezes tej sekcji.

Przedmiotem zainteresowań artysty jest malarstwo pejzażowe w technikach olejnych i akwarelowych, drzeworyt o tematyce muzycznej, a także linoryt ukazujący przyrodę, łowiectwo i architekturę. Jego obrazy to jasna paleta barw pełna impresjonistycznego światła. W grafice zadziwia finezją linii, a precyzyjne cięcia rylca wydobywają całą gamę szarości, od czystej bieli aż po głęboką czerń. Grafiki to przede wszystkim postacie w ruchu, świetnie narysowane, pełne ekspresji. Jest autorem pięciu teczek grafiki linorytów o tematyce łowieckiej. Autor siedemnastu wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Wielokrotny laureat ogólnopolskich konkursów plastycznych. Projektant znaczków, medali i sztandarów łowieckich.
Zbigniew Łukowiak artysta plastyk

kilka prac:

adres:
genia@data.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *