Katarzyna Olter

Fotograf, członek Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.
Urodzona w Pile w województwie wielkopolskim. Jest absolwentką policealnej szkoły fotograficznej w Poznaniu. Mieszka i tworzy w rodzinnym mieście.

Częściej niż w rzeczywistości realnej, dokumentalnej, bywa w świecie nieziemskim – ten rozrasta się coraz bardziej w jej pracach surrealistycznych. Zamiast odwzorowywać wiernie świat i jego codzienność, tworzy niepowtarzalny przekaz tak, by odbiorca mógł kroczyć – pełen własnych odczuć – po zakątkach, krainach i zakamarkach jej wyobraźni. Jest to świat nierealny, magiczny. Pojawiają się w nim kolejne irracjonalne obrazy tworzące jego tkankę i budujące jego tożsamość. Trzeba tylko umieć odpowiednio na niego spojrzeć. W jej świecie dominują motywy podróży, czasu, podwójnej ekspozycji… Nie wszystkie prace posiadają tytuł – interpretację woli pozostawić odbiorcy.
Ważniejsze wystawy, nagrody, wyróżnienia

niektóre prace:

„Jednobarwna chwila”
Otwarcie wystawy „Jednobarwna chwila” Katarzyny Olter odbyło się w piątek 19 maja 2017 r. o godz. 18:00 w Galerii Green Way w Poznaniu, na ul. 23 Lutego 11.
Organizator wystawy: Wielkopolski Związek Artystów Plastyków. Kurator: Antoni Rut.

migawki z otwarcia: (fot. Jerzy Nowak, Anna Klimaszewska, Hanna Sińczuk, Antoni Rut)

„Matki”
Wystawa „Matki” Katarzyny Olter odbyła się w dniach 23.07 – 21.08.2020 r. w Galerii „Pięciu” w Czarnkowie.
Organizator wystawy: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie oraz Wielkopolski Związek Artystów Plastyków. Kurator: Antoni Rut. Patronat Honorowy Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków w ramach Jubileuszu 5-lecia powstania Stowarzyszenia.

migawki z ekspozycji: (fot.MCK Czarnków)

folder

olter@onet.pl

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063110535325

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE