Henryk Kapkowski

Stworzył własny styl wierny naturze lecz przede wszystkim wierny sobie. Ceniący szczerość i prawdę wypowiedzi, strzeże swojej wizji przed wpływem obiegowych konwencji estetycznych i sądów z góry ustalonych. W jego malarstwie dominuje temat konia, który jest nie tylko tematem, ale i inspiracją w tworzeniu obrazów. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych na terenie całego kraju. Był prezesem Stowarzyszenia Plastyków i Fotografików „Dedal”, posiada odznaczenie Zasłużony Działacz Kultury.

Otwarcie wystawy Henryka Kapkowskiego „Moja Pasja” odbyło się  27 października 2017 r. w DK Słońce w Poznaniu na os. Przyjaźni 120. Wystawa odbyła się pod patronatem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

8 lutego 2020 r. odbył się wernisaż „Akwarelą malowane” Henryka Kapkowskiego w Galerii Stowarzyszenia „Dom Trzeźwości” w Poznaniu. Wystawa odbyła się pod Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków w ramach obchodów jubileuszu 5-lecia powstania Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. Kurator Antoni Rut.

kilka prac:

migawki z wernisażu (fot. Jerzy Nowak):

relacja z otwarcia wystawy

folder

hkapkowski@gmail.com
tel. +48 61 820 63 45

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE