Wojciech Wysocki

Pasją Wojciecha Wysockiego jest fotografia, w szerokim tego słowa znaczeniu. I ta dokumentująca, zwłaszcza interesujące miejsca dużego miasta, w którym żyje i pracuje ale także ta, wyraźnie nacechowana artystycznym, indywidualnym ujęciem. Widoczna jest w jego fotografiach rola i gra światła, koloru, kompozycji czy kontrastu.
Charakter pracy zawodowej – instruktor w Klubie Osiedlowym Krąg – bardzo zbliżył Wojciecha Wysockiego do środowiska artystycznego. Pogłębiło to jego zainteresowania i zaowocowało seriami fotografii, prezentowanymi na wystawach zbiorowych i indywidualnych.
I tak, w roku 2016 organizuje w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki swoją wystawę „Łazarskie impresje Wojtka Wysockiego”. Widać, że młodego artystę interesują ludzie, domy, stare podwórka, bramy i ulice. Tworzy fotografie pełne szczególnego klimatu i sentymentu.
Przywiązanie do łazarskich kątów, zaowocowało kolejną wystawą „Mój Łazarz”, prezentowaną w restauracji „Ułan Browar” oraz „Zmiany” w Klubie Osiedlowym Krąg w 2017 r.
Z niezwykłym zainteresowaniem spotkała się indywidualna wystawa w Galerii Krąg „Kojarzę te twarze” w 2018 r., na której autor utrwalił w ciekawych fotograficznych portretach – łazarskich społeczników, artystów, działaczy i znanych mieszkańców.
Wojciech Wysocki wziął również udział w wystawach zbiorowych m.in.: „Łazarz oczami mieszkańców” w 2019 r. (jego pomysł, udział, realizacja) oraz „Fotografie i nie tylko” w Galerii Krąg w Poznaniu.
Przez wiele lat Wojciech Wysocki tworzy oryginalne instalacje, które stanowią oprawę wystaw w Galerii Krąg Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej oraz wielu artystów z innych stowarzyszeń. Wojciech Wysocki dokumentuje też programową działalność Klubu Krąg i czynnie włączony jest w życie artystyczne tej placówki. Fotografie Wojtka Wysockiego stają się coraz dojrzalsze i potwierdzają artystyczny potencjał i
twórcze możliwości autora.

kilka prac:

kontakt:
wysockiwoj@gmail.com

Copyright © Wojciech Wysocki. All rights reserved.
© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE