Światłem zapisane

Wielkopolski Związek Artystów Plastyków z siedzibą w Poznaniu zorganizował IV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Światłem Zapisane”. Konkurs odbywa się w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej nr 223/2018 i Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wernisaż i wręczenie nagród odbyło się w piątek 19 października 2018 r.  w Galerii „Polan Sto” w Poznaniu na os. Polan 100.

Konkurs „Światłem Zapisane” to jedna z ważniejszych imprez tego typu ciesząca się dużym uznaniem wśród wielu artystów fotografików. Konkurs kierowany jest do twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości i próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu światła.

„Światłem zapisane” to otwarty IV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki będący przeglądem dokonań i prezentacją dorobku artystów z całego kraju, mający na celu integrację miłośników fotografii.
Tematem prac powinno być pokazanie otaczającej rzeczywistości lub świata wyimaginowanego w wyobraźni tak, by światło było podmiotem fotografii (foto-grafiki) lub pewnym odniesieniem. Jednak nie takim oczywistym, realistycznym, ale ukazanym, jako podróżowanie w głąb artystycznej duszy. Tak, by prace odzwierciedlały naszą fantazję i wiedzę, a z drugiej strony pokazały nasze umiejętności przelania wyobrażeń z wędrówki w wirtualnym świecie na zadane tworzywo.

Temat konkursu jest dowolny, preferujący jednak fotografie, w których dominującą rolę przede wszystkim odgrywa światło, ale również nowatorstwo, pomysłowość, oderwanie od utartych schematów, norm i wzorców. Konkurs jest dostępny dla wszystkich fotografujących a każdy autor może przesłać mejlem do pięciu prac wykonanych w dowolnej technice (zgodnie z regulaminem) na adres wzap@wzap.info do 25 sierpnia 2018 r.

Wystawa pokonkursowa eksponowana będzie w Domu Kultury „Polan Sto” w Poznaniu, os. Polan 100 w Poznaniu. Otwarcie i wręczenie Medali, Nagród i Wyróżnień odbędzie się 19 października 2018 r. g 18.00.