Robert Berlin

urodzony w 1968 r. na Mazowszu. Mieszka i tworzy w Milanówku. Swoją przygodę z malowaniem rozpoczął w 1988 roku pod okiem Krystyny Berlin i profesora Aleksandra Turka.
Tematy prac to głównie pejzaże, ale też konie, kwiaty, martwe natury, postacie. W zdecydowanej większości w technice olejnej na płótnie. Chętnie podejmuje także inne tematy i techniki plastyczne, jak akryl, akwarela, pastel, rysunek i grafikę użytkową.
Członek Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków i Związku Polskich Twórców Sztuki.
„Najbardziej odpowiadają mi pejzaże. Jestem zdania, iż polski pejzaż ma w sobie coś niezwykłego: uroczego, niepokojącego, zmiennego … ten genius locci. Maluję to, co bliskie, piękne i staram się robić to najlepiej jak potrafię.”
Ma w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych, kilkadziesiąt wystaw zbiorowych oraz udział w kilkudziesięciu plenerach malarskich i sympozjach.
W 2015 r. brał udział w XI Biennale Sztuki Ursusa „Animals” i XIV „Salonie Wielkopolskim” w Czarnkowie; w 2016 r. pokazał indywidualną wystawę „Genius Locci” w Milanówku; w 2017 r. pokazał indywidualną wystawę w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku w Podkowie Leśnej; w 2019 zdobył Wyróżnienie na Biennale Sztuki Ursusa „Piękna i bestia – Sztuka kontrastu” w Warszawie oraz wziął udział w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki „Alternatywy 33” w Ostrowie Wielkopolskim; w 2020 r. zdobył Nagrodę Specjalną za pracę „Słup milowy – w tym sęk” na ogólnopolskim konkursie plastycznym X Poznański Salon „Robinsonada” w Poznaniu.

kilka prac:

kontakt:
budrys96@gmail.com