Opowieści z końca ulic

„Opowieści z końca ulic” to wystawa zbiorowa WZAP. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Sztuka dla Wszystkich” w Lesznie, a kuratorem: Monika Ratajczak. Wielkopolski Związek Artystów Plastyków objął wystawę Honorowym Patronatem. Wernisaż odbył się 9 września 2022 r. w Galerii Sztuki Współczesnej ART. 9 w Lesznie.

„Opowieści z końca ulic”.
Ulice, jedne krótkie, inne długie przecinając się pod różnym kątem mogą kojarzyć się z liniami papilarnymi otwartych dłoni, wtedy podświadomość zdolna przywołać porównania, odnoszące się do jakości, charakteru bądź długości życia. Sądzę, że człowiek, jak nikt inny związany jest z ulicą, a ściślej mówiąc z jej nazwą i adresem, pod którym mieszka. Jednak wydaje się, że najbardziej zrośnięci z ulicami są osoby bezdomne. Ulice, aż nadto znają ich imiona, są świadkami poplątanych losów, zdarzeń, zbiegów okoliczności, często poczucie głębokiej beznadziei i utraty woli walki o cokolwiek, albo zupełnie inne nieznane nikomu powody stają się pretekstem do uznania ulicy za swój jedyny dom do życia.
Ewa J. Partyka.

niektóre prace pokazane przez artystów:

migawki z otwarcia (fot. Antoni Rut, Leszek Lesiczka):

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE