Krystyna Talarek

Od urodzenia mieszka w Międzychodzie. Tworzy pejzaże, martwe natury, portrety w technice olejnej, akwareli, rysunku, pasteli. W pejzażach zatrzymuje ulotne piękno zmieniającej się z każdą porą roku przyrody. W swym dorobku ma 4 wystawy indywidualne (w tym dwie w Niemczech: Seelow, Weinstadt) oraz 60 zbiorowych. Wspólnie z członkami Stowarzyszenia Drzewce 2002 wystawiała w Czechach (Vodniany) i w Niemczech (Seelow). Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce jak i poza jej granicami (Niemcy, Japonia, Australia, Czechy, Irlandia).
Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Artystycznego Drzewce’2002 pełniąc od momentu powstania funkcje wiceprezesa, a od roku 2014 prezesa. Jest członkiem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków w Poznaniu, EkoArt-u, Towarzystwa Współpracy Kulturalnej z miastem Weinstadt, Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej.
W 2008 r. otrzymała wyróżnienie Burmistrza Międzychodu w dziedzinie Twórca Kultury, a w 2010 r. Twórca i Działacz Kultury. Jest laureatką – II miejsca – konkursu „Wielkopolska – moja duma”.
Bierze czynny udział w życiu artystycznym miasta i regionu.
Jest organizatorką corocznych plenerów, warsztatów, spotkań artystycznych Stowarzyszenia, a także Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Od wielu lat organizuje konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży powiatu międzychodzkiego.

kilka prac:

kontakt:
krystyna.talarek@wp.pl

Copyright © Krystyna Talarek. All rights reserved.
© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE