JERZY ANTKOWIAK

uprawia abstrakcyjne malarstwo olejne od 13 lat, jednak zainteresowanie tą formą sztuki towarzyszy mu od bardzo dawna. Zafascynowany grą barw i kształtów, która nieustannie trwa w otaczającym nas świecie, zarówno przyrodniczym jak i cywilizacyjnym, czerpie z niej inspiracje dla własnych wizji, wyczarowywanych pędzlem na płótnie.
Niniejsze prace, stworzone w zgodzie z wrażliwością artystyczną autora, są opowieściami, które niekoniecznie przybliżają nam tylko i wyłącznie piękno wiosny. Są to opowieści na tyle uniwersalne, że oglądający je raz po raz bez kłopotu odnajduje kolejne drogi, wiodące w całkiem odmiennych kierunkach interpretacji. Jest to podstawowa ich siła, nie licząc oczywistych walorów estetycznych.
Dołączony do tej grupy obraz wyraźnie utrzymany w innej, bardziej tradycyjnej stylistyce, dowodzi, że mamy do czynienia z artystą wszechstronnym, odnajdującym się w różnych formach malarstwa olejnego.

kilka prac:

www.jerzyantkowiak.pl

tel.: 517 438 043
info@jerzyantkowiak.pl

logofacebook3

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *