JERZY ANTKOWIAK

uprawia abstrakcyjne malarstwo olejne od 13 lat, jednak zainteresowanie tą formą sztuki towarzyszy mu od bardzo dawna. Zafascynowany grą barw i kształtów, która nieustannie trwa w otaczającym nas świecie, zarówno przyrodniczym jak i cywilizacyjnym, czerpie z niej inspiracje dla własnych wizji, wyczarowywanych pędzlem na płótnie.
Niniejsze prace, stworzone w zgodzie z wrażliwością artystyczną autora, są opowieściami, które niekoniecznie przybliżają nam tylko i wyłącznie piękno wiosny. Są to opowieści na tyle uniwersalne, że oglądający je raz po raz bez kłopotu odnajduje kolejne drogi, wiodące w całkiem odmiennych kierunkach interpretacji. Jest to podstawowa ich siła, nie licząc oczywistych walorów estetycznych.
Dołączony do tej grupy obraz wyraźnie utrzymany w innej, bardziej tradycyjnej stylistyce, dowodzi, że mamy do czynienia z artystą wszechstronnym, odnajdującym się w różnych formach malarstwa olejnego.

kilka prac:

www.jerzyantkowiak.pl

tel.: 517 438 043
info@jerzyantkowiak.pl

logofacebook3

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz