Jadwiga Zaremba

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Dyplom otrzymała w roku 1979. Pracowała m.in. jako nauczyciel akademicki w Studium Nauczycielskim w Poznaniu. Uprawia malarstwo i rysunek – a ulubiony to rysunek pastelem.
Uwiecznia w obrazach uchwycone kredką łąki pełne chwastów, ulotny pył wiosennych mleczy, szum jesiennych traw i ziół, bo one wywołują w artystce najwięcej wzruszeń.
Swoje prace przedstawia na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą zyskując wysokie oceny i niezwykle pochlebne opinie krytyków i zwiedzających.
Tak o jej twórczości napisano w katalogu międzynarodowej wystawy „Pastele bez granic 2016” Wiedeń-Poznań:
„W kręgu pejzażu i natury zamyka się też twórczość Jadwigi Zaremby. Utrzymana w dość melancholijnej aurze, ale nie pozbawiona dynamiki i żywiołowości. Jej zasychające kwiaty czy zamrożone szronem trawy nie tracą urody, przechodzą tylko w inną formę piękna”.
A z okazji wystawy indywidualnej w roku 2015 prof. Stefan Kramer napisał: „… Jadwiga Zaremba prezentuje wrażliwe, pełne uroku prace, delikatnie wkomponowane w przymglone przestrzenie. Wszystkie prace charakteryzuje duża wrażliwość autorki na piękno otaczającej nas przyrody”.
Artystka aktywnie uczestniczy w plenerach malarskich i warsztatach twórczych dla plastyków. Jest członkiem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków i Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

kilka prac:

kontakt:
jadzaremba@gmail.com
tel.: 882 149 248

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE