Alina Matykiewicz

Lubi eksperymentować z wieloma technikami, natomiast najczęściej stosowane to olej, tusz i akwarele. Inspiruje się tym co ją otacza oraz wydarzeniami w życiu, dlatego też tematyka jej prac jest różnorodna, począwszy od architektury po abstrakcje. Jest autorką projektu związanego z ilustracjami dla dzieci oraz komiksu dla dorosłych o tematyce beletrystyki. W latach dziewięćdziesiątych współpracowała z Gazetą Poznańską rysując obiekty architektoniczne ówczesnego województwa leszczyńskiego. Rysunki te ukazywały się na łamach gazety co tydzień, w kąciku „Piórkiem Aliny Matykiewicz”.
W latach dziewięćdziesiątych rysowała także zabytki: dworki, pałace, kościoły dla Sejmiku Samorządowego Województwa Leszczyńskiego.
Od 1997 roku współpracuje z „Przyjacielem Ludu”, do którego rysuje również obiekty architektoniczne regionu leszczyńskiego oraz portrety osób zasłużonych dla powiatu leszczyńskiego. Jest autorką okładek i ilustracji do książek. W 2019 r. została nagrodzona przez Zarząd Leszczyńskiego Towarzystwa Kulturalnego Medalem „Za Serce dla Kultury”.

kilka prac:

kontakt:
afickert@gmail.com