Paweł Ziółkowski

Paweł Ziółkowski – Poznaniak, żyjący od dzieciństwa w blokach z wielkiej płyty. Wydawałoby się, że jest to środowisko niezbyt inspirujące dla artysty. Czy jednak nasze natchnienie ma budzić i wyzwalać nasze materialne otoczenie, czy też może to, co siedzi w nas wewnątrz? Wydaje się jednak, że u Pawła Ziółkowskiego silnika napędowego do tworzenia musimy szukać zdecydowanie w naszej Psyche.
Mówi o sobie, że jest wciąż niedojrzały emocjonalnie i być może dlatego jego obrazy często są okraszone bajkowością i wręcz dziecinną niewinnością, dodajmy jednak że zawsze znajdziemy na nich równocześnie ślady mroku.
Jego prace to abstrakcyjne przedstawianie obiektów oraz postaci, zobaczymy na nich podróże w głąb siebie połączoną z fascynacją wszelkiego rodzaju emocjami. Feeria barw farby na niektórych płótnach jest nieuporządkowana, na innych zaś ciesząca oko swą precyzją i dbałości w doborze. Równie istotna jest ambiwalencja w podejściu do szczegółów malowanych przedmiotów czy postaci, zdarza się tutaj wysoka precyzja innym razem chaos. Ziółkowski stosuje rożne techniki, najczęściej znajdziemy u niego olej i akryl, jednak ciekawym eksperymentem na wybranych obrazach jest malowanie za pomocą gładzi szpachlowej.
Malowanie zawsze godził z innym twórczym zajęciem, mianowicie był wokalistą i gitarzystą alternatywnego zespołu, tak przejawiała się jego nieposkromiona potrzeba artyzmu. Obecnie gitarę raczej schował już do futerału, koncentrując się staniu przy sztalugach.

8 lutego 2020 r.  w „Kołorkingu Muzycznym” w Poznaniu odbył się wernisaż Pawła Ziółkowskiego „Kolor w Kołorkingu”.  Wystawa odbyła się pod Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków w ramach obchodów jubileuszu 5-lecia powstania Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. Kurator Antoni Rut.

kilka prac…

kontakt:
pawel.ziolkowski@poczta.onet.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE