Zderzenia 2015

zderzenia 15Wystawa nosi tytuł: „Zderzenia”, jako że niemal w każdej sekundzie naszego życia zachodzi zjawisko zderzenia czegoś z czymś, zarówno w świecie mikro, jaki i makro.
Przyglądając się zderzeniom kultur, cywilizacji, poglądów, mitów, fantazji, marzeń, dążeń, nadziei, a także wnikając w codzienność, w realność w istocie wszystko co wokół, wszystko wpływa i konstruuje indywidualny, wewnętrzny sposób patrzenia, odbierania, analizowania, przetwarzania i wyrażania na różny sposób owych zderzeń przez człowieka.
Obrazy zaprezentowane przez artystów to jedna z form w jaki „cząstki świata” rzeczywistego zderzają się z wyobrażeniem o nich.
Ewa J. Partyka.

W 2015 r. odbyły się trzy odsłony wystawy „Zderzenia”. W kwietniu 2015 r. w Domu Kultury Słońce na os. Przyjaźni w Poznaniu. Wernisaż uświetnił koncert wokalny Uczennic Szkoły Podstawowej nr 4 ze Swarzędza, uczestniczek zajęć wokalno – umuzykalniających prowadzonych przez Jerzego Kota oraz Beatę Adamską z Domu Kultury Stokrotka. Występ przygotowała i poprowadziła Anna Miklosik-Ciorga.
Druga odsłona wystawy „Zderzenia” odbyła się 17.09.2015 r. w Domu Kultury w Łęczycy.
Trzecia odsłona wystawy „Zderzenia” Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków odbyła się 13.11.2015 r. w Galerii Miejskiej Muzeum Ziemi Średzkiej w Środzie Wielkopolskiej. W trakcie wernisażu Mirosława Kaźmierczak – radna Sejmiku Wielkopolskiego – udekorowała Marię Łbik odznaczeniem „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

kurator i pomysłodawca: Antoni Rut.
aranżacja: Anna Klimaszewska.

niektóre prace artystów:

migawki z otwarcia: (fot. arch. WZAP)

katalog DK w Poznaniu
katalog DK w Łęczycy
katalog Galeria Miejska w Środzie Wlkp.

logofacebook3

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Jeden komentarz do “Zderzenia 2015”

Dodaj komentarz

Oficjalna strona