Elżbieta Kurek-Jasińska

Jestem przede wszystkim pejzażystką. Starannie wybieram sobie miejsca, które maluję. Interesuje mnie to, co w pejzażu zanika : stare chaty, stodoły, wiatraki, miejsca, które odchodzą. Maluję także portrety, kwiaty, konie, martwe natury. Tworzę „od zawsze”, w dwóch technikach.
Wykonuję obrazy olejne na płótnie oraz malowidła i freski w dużych formatach, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Kilka takich prac wykonałam w latach osiemdziesiątych we Francji w Metz oraz Montelimar. W Polsce, w Poznaniu, Gdyni, Strzeszynie, w posiadłości Odrowąża na południu Polski, w Rosji oraz w wielu mieszkaniach w różnych miejscowościach. W 1994 roku Telewizja PTV zrealizowała i wyemitowała kilkakrotnie reportaż na temat mojej twórczości [ w cyklicznym programie „Ludzie i ich pasje”]. W latach 1985 – 1987 malowałam realistyczne miniatury na płótnie dla galerii w Paryżu. Byłam wyróżniana i nagradzana w wielu miejscach, m.in. w Pałacu Kultury w Poznaniu, w Krakowie, gdzie przez wiele lat uczestniczyłam w plenerach ogólnopolskich „Kraków świadectwo historii”.
Dochód ze sprzedaży prac na Rynku Głównym w Krakowie został przeznaczony na rewaloryzację zabytków miasta. Za swą działalność zostałam wpisana do Honorowej Księgi na rzecz zabytków Krakowa.
Od 1984 r jestem członkiem Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej oraz Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. Miałam kilkanaście wystaw indywidualnych, prezentowałam obrazy na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Moje nagrodzone prace wiszą na stałe w Dworku gen. H. Dąbrowskiego w Winnogórze, w Ambasadzie Libii w Warszawie. Wiele moich prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i na świecie; posiadają je także koneserzy sztuki w USA, Kanadzie, Szwecji, Austrii, Francji, Holandii, Niemczech.

kilka prac:


kontakt:
ela.jasinska.art@gmail.com

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE