Barbara Kubiak-Sobczak

Animatorka i promotorka kultury w poznańskim środowisku, założycielka i prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury oraz Galerii „Na Strychu”(2005-2010), założycielka Galerii 2 piętro w SP nr 62. Członek Honorowy Fundacji ASP w Poznaniu, członek EkoArt-u oraz członek współzałożyciel Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków w Poznaniu.
Od ponad 35 lat zajmuje się tkactwem artystycznym, wykonuje tkaniny klasyczną techniką gobelinową oraz eksperymentuje z innymi materiałami – papierem, sizalem, drutem, gazetami. Interesuje się fotografią oraz malarstwem olejnym i akrylowym. Maluje również na jedwabiu. Swoje tkaniny, głównie z cyklu „Poznań – moje miasto” prezentowała podczas Wielkopolskiego Salonu, w kilku edycjach Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej w Rybniku, dorocznych przeglądach Tkaniny Artystycznej w Turku i Bydgoszczy oraz w BWA w Kielcach i Busku Zdroju i in. Laureatka kilku wyróżnień i nagród indywidualnych. Laureatka Łazarskiej Nagrody Artystycznej z 2010 roku. Uczestniczka kilku edycji Konkursu „Konfrontacje” w Lesznie oraz laureatka wyróżnień w dziedzinie plastyki w tych konkursach. Laureatka III nagrody, III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki z 2016 r.
Zorganizowała wiele plenerów plastycznych, w tym malarskich, rzeźbiarskich, fotograficznych, kilkaset wystaw indywidualnych i zbiorowych m in. „Pałace, dwory i kościoły powiatu poznańskiego”, „Wczoraj i dziś Gminy Tarnowo Podgórne” „ Pałac w Zakrzewie” „10 lat Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury, kilku edycji wystaw dziecięcych pt „To my, dzieci z Podolan”. Stała uczestniczka wystaw „Malujący nauczyciele” w Galerii „Pod Arkadami” w Poznaniu, w Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu, Filharmonii Krakowskiej, Muzeum Regionalnym we Wrześni, Bibliotece Miejskiej w Nowym Tomyślu, Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, w „Salonie Posnania” i in. Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i seniorów oraz programy edukacyjne. Współprowadzi od 6 lat pracownię plastyczną dla dzieci w SP nr 62 w Poznaniu. Autorka i projektantka katalogów i folderów, komisarz organizacyjny wszystkich wystaw, plenerów, warsztatów i programów edukacyjnych, jakie realizuje STiSK.

kilka prac:

biuro@stisk.pl

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autora jest
ZABRONIONE