Elżbieta Drygas-Zielińska

ur. w 1955 r. w Krotoszynie. Od 2016 r. członek Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.
Z wykształcenia jest humanistką. Ukończyła filozofię i bibliotekoznawstwo i z tymi kierunkami związana była jej działalność zawodowa.
Ponadto, od wielu lat interesuje się przyrodą i sztuką, wzbogacając swoją wiedzę na bieżąco z różnych źródeł popularyzujących oraz bezpośrednio, przez podróżowanie m.in. po Europie. Wędruje po parkach narodowych, górach i terenach bagiennych z ptactwem, zwiedza zabytki. Aktywnie działała w Oddziale Międzyuczelnianym PTTK w ochronie przyrody i turystyce. Od 2009 r. rozwija kolejną swoją pasję – rzeźbiarstwo. Uczestniczyła w zajęciach pracowni ceramicznej w CK Zamek w Poznaniu a następnie uzupełniała swoją wiedzę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie poznała i rozwijała swoją wiedzę o wytwarzaniu rzeźb z metalu poznając technikę wosku traconego. Brała udział, jako ceramik w plenerach rzeźbiarskich w Foluszku k/Brodnicy i w Grodźcu. Jej wystawa „Ptasie impresje” składała się z 5 rzeźb ptaków. Tematyka przedstawiona przez artystkę nawiązywała do licznych obserwacji ptasich zachowań. Inspirując się pięknem ptaków autorka potraktowała tematykę ogólnie, koncentrując się na prezentacji gracji i wdzięku różnych typów ptasich sylwetek.

kilka prac:

drygase@gmail.com
tel.: 723-516-798

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE